Міжнародний морський кластер

Міжнародний морський кластер

Міжнародний морський кластер «Палата ІТ-ОПМ» («Палата Інноваційні Технології-Освіта та Підготовка Моряків») при ХДМА.

   Практика співпраці з іноземними інвесторами вказала на необхідність об’єднання їх зусиль для систематизації діяльності з метою подальшого забезпечення системного розвитку навчального закладу, модернізації і оновлення обладнання його тренажерного комплексу, залучення іноземних інвесторів до утримання матеріальної бази.

  Позитивним досвідом у вирішенні цього питання є кластеризація виробничих підприємств, наукових установ і навчальних закладів відповідної галузі, органів місцевого самоврядування.

  З метою реалізації світового досвіду кластеризації в реальному часі та наявних для цього умов при ХДМА була організована робоча група, яка й ініціювала створення загально визнаної в Україні та світі моделі міжнародного освітнього Кластера.

  Новостворений Міжнароднй морський кластер «Палата ІТ-ОПМ» («Палата ІТ-освіти та підготовки моряків») при Херсонській державній морській академії покликаний зосередити фінансові, матеріальні і людські ресурси іноземних та національних крюінгових і судноплавних компаній, центральних і місцевих органів влади і направити його діяльність на цілеспрямоване і системне поліпшення якості підготовки морських фахівців в академії на основі запровадження в її освітню діяльність новітніх інформаційних технологій, здійснення навчання на матеріальній базі, яка відповідатиме постійно зростаючим вимогам морської індустрії.

  В процес кластеризації було запропоновано включитися іноземним інвесторам академії, національним центральним і місцевим органам влади, банкам, будівельним організаціям і підприємствам видавничої діяльності.

  Усі засновники Кластера мають чітко визначені зобов'язання щодо участі у розвитку навчально-тренажерної бази, запровадженні новітніх інформаційних технологій у освітній процес ХДМА, виданні праць науковців, ремонті й утриманні будівель і споруд академії, кредитуванні навчання юнаків із малозабезпечених сімей за ставкою до 3% з відстрочкою платежів до терміну завершення їх навчання, працевлаштування з можливістю погашення кредиту протягом наступних 2-х  років праці на суднах однієї з компаній-учасників Кластера.

  Новостворений Міжнародний морський Кластер «ПалатаIT-ОПМ» може претендувати на статус пілотного у морській освітній галузі. Його головною метою є підтримка запровадження інновацій в освітній простір ХДМА, сприяння інтеграції фахового виробничого досвіду компаній-учасників Кластера у теоретичну і практичну підготовку курсантів і моряків, поліпшення взаємозв'язків навчального закладу з регіональними органами влади через  підвищення рівня зайнятості молоді області у виробничій діяльності.

  За ініціативи ХДМА та іноземних компаній-партнерів, а також Міністерства освіти і науки України та Херсонської обласної державної адміністрації був створений Міжнародний морський кластер «Палата ІТ-ОПМ» («Палата ІТ-освіти і підготовки моряків») при Херсонській державній морській академії (далі - Кластер).

   Новостворений Кластер не має аналогів у світі, тому що центром уваги морської індустрії є вищий навчальний заклад – ХДМА. Загалом до складу Кластера увійшли 17 іноземних та національних підприємств, установ і організацій, а саме, Міністерство освіти та науки України, Національна академія педагогічних наук України, Херсонська обласна державна адміністрація, Міжнародний комітет морських роботодавців (IMEC), Профспілка робітників морського транспорту України, Марлоу Навігейш (Кіпр), Марлоу Шип Менеджмент Німеччина, Марлоу Навігейшн Україна, Коламбія Шипменеджмент (Кіпр), Коламбія Шипменеджмент Україна, BSMУкраїна, ПАТ «Альфа-Банк», Видавництво ФОП Грінь Д.С., Херсонський міський благодійний фонд «Морське Братство», ПП «ВКФ Херсонтеплоізоляція», ПФ «ЮПО», Херсонська державна морська академія.


   14 жовтня 2016 року відбулися установчі Загальні збори засновників Міжнародного морського кластера «Палата ІТ-ОПМ» при Херсонській державній морській академії.


  Метою створення Кластера є задоволення потреб національної та міжнародної морської індустрії в якісно підготовлених фахівцях та забезпечення здатності цих фахівців системно і послідовно реалізовувати отримані в ХДМА за сукупністю знання, уміння, навички і компетентності в практичній виробничій діяльності на суднах торговельного флоту.

Серед завдань діяльності Кластера пріоритетними визначено:

  • здійснювати в Академії підготовку моряків шляхом системного запровадження в її освітній простір інноваційних технологій підготовки моряків;
  •  продовжити реалізацію інвестиційних проектів, спрямованих на підготовку морських кадрів на рівні робітничих професій, бакалаврів та магістрів в ХДМА;
  •  забезпечувати умови економічної і політичної привабливості української сторони для іноземних інвесторів-учасників Кластера;
  • гарантувати підписантам Меморандуму стабільність і повагу в процесі реалізації раніше досягнутих домовленостей з підготовки морських фахівців для учасників Кластера на основі діючої в Україні ступеневої системи освіти студентів та молоді.

  15 жовтня 2016 року відбулося урочисте підписання базових документів Кластера – Меморандуму про створення Міжнародного морського кластера «Палата ІТ-ОПМ», Положення про Міжнародний морський кластер «Палата ІТ-ОПМ», Cтруктуру управління Міжнародного морського кластера «Палата ІТ-ОПМ», Концептуальні засади розвитку Міжнародного морського кластера «Палата ІТ-ОПМ» до 2020року – представниками усіх засновників.


  У процесі засідання Ради Кластера, що складається з представників усіх організацій та компаній-засновників, були визначені завдання щодо планування роботи на 2017 рік та створення перспективного плану розвитку кластера до 2020 року.


Відбулося засідання учасників Загальних зборів Міжнародного морського кластеру «Палата ІТ-ОПМ»

Минулий рік для Херсонської державної морської академії став досить насиченим на важливі події, однією з яких було створення 15 жовтня 2016 року Міжнародного морського кластеру «Палата ІТ-ОПМ» («Палата ІТ-освіти і підготовки моряків») при ХДМА.

  Так, 31 січня 2017 року в місті Одесі відбулося засідання учасників Загальних зборів Міжнародного морського кластеру «Палата ІТ-ОПМ».

  Цього дня учасники об'єднання, серед яких були представники великих міжнародних компаній, таких як «Marlow Navigation», «Columbia Shipmanagement» і «Bernhard Schulte Shipmanagement»; Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC), Міжнародної федерації транспортників (ITF), Профспілки робітників морського транспорту України (ПРМТУ), видавництва, будівельних корпорацій, банків зібралися, щоб підбити підсумки роботи за минулий рік та обговорити плани співробітництва на 2017-й рік 

  За словами ректора ХДМА Ходаковського Володимира Федоровича, десятирічна співпраця навчального закладу з компанією «Marlow Navigation» і тривале партнерство з кожним учасником кластеру ще до офіційного оголошення про створення цього об'єднання дозволяє говорити про підсумки за 2016 рік. Важливо, що міжнародні структури серйозно зацікавлені в українських моряках і готові вкладати кошти у їх навчання. Володимир Федорович підкреслив, що реалізація спільного проекту «Палата ІТ-ОПМ» допоможе й надалі якісно реформувати освітній простір у ХДМА та забезпечить світову морську індустрію висококваліфікованими спеціалістами.

  Триває співпраця з українськими підрозділами найбільших міжнародних компаній, які забезпечують курсантам успішний старт кар'єри в морі. Генеральний директор компанії «Marlow Navigation Ukraine»Езрі Борис Михайлович повідомив, , що їх компанією тільки в 2016 році для проходження практикм на суднах іноземних судновласників відібрано 88 курсантів ХДМА.

  Генеральний директор «Columbia Shipmanagement Ukraine» Маслов Сергій Костянтинович, підбиваючи підсумки роботи за минулий рік, зазначив, що компанія підтримала ідею готувати на базі Професійно-морського ліцею ХДМА фахівців нового профілю – «Кухар. Пекар». Спеціальність користується попитом у молоді, оскільки професіонали в цій області завжди затребувані на суднах різного типу.

  Українські моряки конкурентоспроможні на світовому ринку праці, про що підтвердили присутні на зборах генеральний директор компанії «Marlow Navigation» Альфред вон дер Хое, корпоративний директор відділу найму моряків компанії «Bernhard Schulte Shipmanagement» Джайлз Хайманн, голова секції моряків ITF Девід Хейндел, головний виконавчий секретар Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC) Франческо Гарджиуло.

Навчання іноземних студентів

Навчання іноземних студентів

далі