
Новини Академії
«Вечорниці-жартівниці в українській хаті»
Напередодні Нового 2019 року курсанти та студенти Морського коледжу ХДМА влаштували в бібліотеці Морського коледжу Етно-паті в українському стилі.
Ми живемо на землі з давньою історією та традиціями. Тож метою організаторів заходу було бажання звернути увагу молоді на духовну спадщину українського народу та прагнення відроджувати й оберігати народні традиції.
Саме з цією місією викладач вищої категорії Олена Григорівна Самофалова разом з курсантами К-114 гр. і студентами К-411 СБ гр. спробували відтворити обряд проведення українських вечорниць,показати його красу й неповторність. Створені декорації української хати з піччю, національні костюми учасників заходу занурили всіх присутніх у чарівний світ народних звичаїв і обрядів.
Завдяки талановитій молоді коледжу вечір був наповнений жартами, піснями, театралізованими номерами. Курсанти та студенти 1-го курсу Олександр Римар, Іван Чумаченко, Катерина Булдигіна, Валерія Ратушна, Ірина Стогній, Марія Шаля, Вероніка Пугіна, Андрій Куйовда, Ілля Кощавка, Сергій Піддубний, Нікіта Гроздєв, Артем Білий і Святослав Виноградов майстерно відтворили образи харизматичних персонажів української літератури – Кайдашихи, Проні Прокопівни, Голохвастова, Палажки і Параски, Пантелія та ін. Також у театралізованому дійстві взяла участь викладач Ботвинюк А. В. – вона зіграла роль Господині.
Прекрасну гру на гітарі та вокальні здібності продемонстрували студенти К-411 СБ гр. Андрій Токар, Кирило Перетятько, курсанти Станіслав Лук’яненко(К-111 гр.) та Ігор Тімаков (К-113 гр.).
І, як на справжніх вечорницях, не обійшлось без традиційного частування гостей українськими стравами. Тож усім, хто завітав на наше етно-паті, було тепло, весело і смачно.








Архив новостей

Історична довідка
«7 лютого 1834 в Херсоні за царським Указом грунтується училище торгового мореплавання. Засноване навчальний заклад мав своєю метою готувати штурманів і шкіперів для приватних купецьких морехідних судів, а також будівельників комерційних судів. Вихованці училища утримуються за рахунок казни і за свій рахунок (т. зв. Пансіонером). До того ж до слухання лекцій допускалися т. зв. «Однорічника», зі своїми навчальними посібниками». (За архівними матеріалами).
Не збереглося...