Загальна інформація

Загальна інформація

 

 

 

 Шановні, потенційні курсанти та курсантки Херсонської державної морської академії!

  Мотивований, розумний абітурієнт – мрія та мета кожного закладу вищої освіти.

  У 2020 році академія спільно з компанією «Марлоу Навігейшн» започаткували 20 мотиваційних стипендій на навчання кращим за рейтингом абітурієнтам.

  Якщо ви обрали за пріоритет вступ до нашої академії, подали заяву на бюджетну та контрактну форму навчання – гарантовано стаєте учасником вказаної програми.

  Номінанти на одноразову стипендію обиратимуться за відкритим рейтингом абітурієнтів, які не потрапили на бюджет.

  Вихованці якими ми пишаємось.

 

 

 


 

 Оголошення!

Система електронного забезпечення навчання Херсонської державної морської академії

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19”, Херсонська державна морська академія працює у дистанційному режимі. Навчальний процес здійснюється засобами LMS Moodle у режимі on-line, доступом до ресурсів дистанційного навчання є індивідуальний логін/пароль.

  У випадку необхідності, можливе відновлення логіну/паролю за допомогою відео-дзвінку у Skype за офіційним контактом ХДМА:

  KSMA computer_testing_room_212 з 11.00 до 17.00, з понеділка по п’ятницю. Обов’язково при собі мати документ що підтверджує особу курсанта/студента (паспорт, залікова книжка, посвідчення водія).

 Для оформлення заявки на відновлення паролю необхідно написати у Skype або WhatsApp Web, Telegram Web за телефоном +38(050)5500242.

  Про себе необхідно повідомити: Прізвище, ім’я, по батькові (українською мовою), номер групи.

  При виникненні проблем із доступом до Web-конференції просимо писати засобами LMS Moodle.

  Відповідальна за відновлення логінів/паролів: Олена Володимирівна.  

  З питаннями відповідно до організації навчального процесу можна звертатися за контактними номерами методистів деканатів:

  Деканат «Судноводіння»:

  Лілія Олександрівна +38(099)3270411

  Деканат «Суднової енергетики»:

  Яна Дмитрівна: +38(066)0928498

 

 

Херсонська державна морська академія – це заклад вищої освіти ІV рівня акредитації, який готує фахівців повного спектру плавальних, суднобудівних та морських робітничих спеціальностей.

  Високий рівень знань курсантів академії та її структурних підрозділів досягається завдяки кропіткій роботі більше ніж 400 науково-педагогічних працівників та викладачів: докторів і кандидатів наук, професорів, доцентів, діючих морських фахівців – капітанів, старших помічників капітана, старших механіків, електромеханіків та ін. Не можна забувати і про технічне оснащення лабораторій та кабінетів, без якого досягти необхідного рівня підготовленості курсантів було б практично неможливо.

Головний корпус академії


  Навчально-тренажерна та лабораторна база ХДМА відповідає всім національним та міжнародним вимогам із підготовки морських фахівців, а деякі, з наявних в ХДМА тренажерів не мають аналогів у Європі. Постійно база ХДМА вдосконалюється, навчально - тренажерний комплекс поповнюється новими лабораторіями.

  Напередодні проведення Естафети морських поколінь з нагоди посвяти в курсанти нового поповнення ХДМА 2016 року в Херсонській державній морській академії було відкрито Навчально-тренажерний комплекс «ХДМА – судно віртуальної реальності». Обладнання для лабораторій та тренажерів було придбано та встановлено за підтримки центральних та місцевих органів влади завдяки багаторічній плідній співпраці ХДМА з компаніями-партнерами такими як «Марлоу Навігейшн Ко. Лтд.», Німецький державний фонд інвестицій та розвитку (DEG), Міжнародна рада морських роботодавців (IMEC) та ін.

  До складу Комплексу увійшли 19 лабораторій, 16 тренажерів та 21 навчальний кабінет, перлинами якого є комплексний тренажер навігаційного містка, що включає в себе клас електронної картографії та навігаційних систем, клас засобів радіолокаційної прокладки та повнофункціональний навігаційний місток; комплексний тренажер машинного відділення, що включає два машинних відділення, центр керування та клас теоретичної підготовки; комплексний тренажер динамічного позиціонування, що складається з повнофункціонального навігаційного містка динамічного позиціонування судна, класу теоретичної підготовки та класу з окремими станціями динамічного позиціонування; тренажер глобального морського зв’язку при русі на морі (GMDSS), що складається з двох окремих класів практичної підготовки; тренажерний комплекс з відпрацювання навичок безпеки на воді та боротьби з пожежею; лабораторія вантажних операцій; пожежний полігон; швартовна станція; лабораторія суднових енергетичних установок; лабораторія медичної допомоги на борту судна; лабораторія високовольтного обладнання; лабораторія електротехніки та автоматизованого електроприводу; лабораторія інформаційних технологій; водно-тренажерна станція; лабораторія колективних рятувальних засобів на борту судна. Ці та багато інших тренажерів, симуляторів, лабораторій та спеціалізованих кабінетів забезпечують високий рівень підготовленості курсантів Херсонської державної морської академії та дозволяють їм зайняти свою непохитну позицію на національному та міжнародному ринках праці.

  У день посвяти нового поповнення ХДМА в курсанти, 14 жовтня 2017 року, в Херсонській державній морській академії за участі президента крюїнгової компанії «Марлоу Навігейшн» Германа Ідена, керівників області, підприємців і громадських діячів відкрили швартовну станцію та спортивно-тренажерний майданчик із гумовим покриттям та 19-ма вуличними тренажерами, на яких одночасно можуть займатися 33 курсанти. А 14 грудня 2017 року відбулося урочисте відкриття такелажного цеху, майстерні машинного відділення та лабораторії для викладачів із навчання методики запровадження інноваційних технологій у фахову підготовку моряків.

  Швартовна станція - єдиний в Україні тренажер, призначений для теоретичного вивчення швартовних пристроїв і формування навичок швартування судна при різних вітрах, припливах і течіях із використанням буксирів і без них. У комплексі «Швартовна станція» окремо обладнаний клас-майстерня «Rigging Workshop” для проведення практичних такелажних робіт та теоретичних занять зі структури та призначення різноманітного суднового такелажу. Клас-майстерня обладнана 10-а верстатами з лещатами та необхідним інструментом.

Морський коледж ХДМА

Професійно-морський ліцей


  Навчальний заклад складається з трьох структурних підрозділів: Професійно-морського ліцею ХДМА, який готує фахівців робітничих спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник», Морського коледжу ХДМА, який готує фахівців плавальних та суднобудівних спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» та, власне, Академії, яка готує фахівців плавальних спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» та «магістр». По завершенню навчання, випускники як ліцею, так і коледжу можуть продовжити своє навчання в інших структурних підрозділах ХДМА.

  Окрім теоретичної та тренажерної підготовки, всі курсанти Херсонської державної морської академії мають змогу пройти слюсарну практику в навчальних майстернях, а також пройти плавальну практику як на власному навчально-виробничому судні ОМ-106, так і на суднах іноземних та національних компаній. Одним з таких є судно з перевезення важких негабаритних вантажів «Warnow Jupiter» яке забезпечує екіпажем компанія «Марлоу Навігейшн Ко. Лтд.». На цьому судні курсанти можуть не тільки закріпити вже отримані знання, а й продовжити своє навчання у спеціально обладнаній навчально-методичній лабораторії.

 


  Окремо слід відзначити активну міжнародну діяльність навчального закладу. За ініціативи ХДМА та іноземних компаній-партнерів, а також Міністерства освіти і науки України та Херсонської обласної державної адміністрації у 2016 році був створений Міжнародний морський кластер «Палата ІТ-ОПМ» («Палата ІТ-освіти і підготовки моряків») при Херсонській державній морській академії. Новостворений Кластер не має аналогів у світі, тому що центром уваги морської індустрії є вищий навчальний заклад. Загалом до складу Кластера увійшли 17 іноземних та національних підприємств, установ і організацій, а саме Міністерство освіти та науки України, Національна академія педагогічних наук України, Херсонська обласна державна адміністрація, Міжнародна рада морських роботодавців (ІМЕС), Профспілка робітників морського транспорту України, «Марлоу Навігейшн» (Кіпр), «Марлоу Шип Менеджмент» (Німеччина), «Марлоу Навігейшн Україна», «Коламбія Шип Менеджмент» (Кіпр), «Коламбія Шип Менеджмент Україна», «BSM Україна», ПАТ «Альфа-Банк», Видавництво ФОП Грінь Д.С., Херсонський міський благодійний фонд сприяння розвитку морської справи «Морське Братство», ПП «ВКФ Херсонтеплоізоляція», ПФ «ЮПО», Херсонська державна морська академія. Метою створення Кластеру є задоволення потреб національної та міжнародної морської індустрії в якісно підготовлених фахівцях та забезпеченні здатності цих фахівців системно і послідовно реалізовувати отримані в ХДМА за сукупністю знання, уміння, навички і компетентності в практичній виробничій діяльності на суднах торговельного флоту.

  Серед завдань діяльності Кластеру пріоритетними визначено наступне:

  •  здійснювати в Академії підготовку моряків шляхом системного запровадження в її освітній простір ІТ-технологій підготовки моряків;
  •  продовжити реалізацію інвестиційних проектів, спрямованих на підготовку морських кадрів на рівні робітничих професій, бакалаврів та магістрів в ХДМА;
  •  забезпечувати умови економічної і політичної привабливості української сторони для іноземних інвесторів-учасників Кластеру;
  •  гарантувати підписантам Меморандуму стабільність і повагу в процесі реалізації раніше досягнутих домовленостей з підготовки морських фахівців для учасників Кластеру на основі діючої в Україні ступеневої системи освіти студентів та молоді.

  Тож, зробіть правильний вибір!

  Чекаємо на вас в Херсонській державній морській академії!

Історична довідка

Історична довідка

«7 лютого 1834 в Херсоні за царським Указом засновується училище торгового мореплавання. Заснований навчальний заклад мав своєю метою готувати штурманів і шкіперів для приватних купецьких морехідних суден, а також будівельників комерційних суден. Вихованці училища утримуються за рахунок казни і за свій рахунок (т. зв. Пансіонером). До того ж до слухання лекцій допускалися т. зв. «Однорічника», зі своїми навчальними посібниками». (За архівними матеріалами).

Не...

далі

Навчання іноземних студентів

Навчання іноземних студентів

далі