Загальна інформація

Загальна інформація

Херсонська державна морська академія – це вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, який готує фахівців повного спектру плавальних, суднобудівних та морських робітничих спеціальностей.

Високий рівень знань курсантів академії та її структурних підрозділів досягається завдяки кропіткій роботі науково-педагогічного та викладацького складу навчального закладу, який складається з більше ніж 600 осіб, серед яких доктори наук, кандидати наук, професори, доценти, а також діючі морські фахівці – капітани, старші помічники капітана, старші механіки, електромеханіки та ін. Крім того, не можна забувати і про технічне оснащення лабораторій та кабінетів, без якого досягти необхідного рівня підготовленості курсантів було б практично неможливо.

Головний корпус академії

Навчально-тренажерна та лабораторна база ХДМА відповідає всім національним та міжнародним вимогам з підготовки морських фахівців, а деякі з тренажерів, які було відкрито в ХДМА не мають аналогів у Європі.

 З метою одержання теоретичних знань з безпечного проведення швартовних операцій та їх закріпленню шляхом проведення тренувальних занять та технічного обслуговування гідравлічного обладнання швартовних механізмів, в 2017 році у лабораторно –тренажерному Центрі було створено лабораторію «Швартовна Станція». Також на прохання студентської ради було створено спортивний майданчик із гумовим покриттям та 19-ма вуличними тренажерами, на яких одночасно можуть займатися 33 курсанти.

Так, напередодні проведення Естафети морських поколінь з нагоди святкування свята посвяти в курсанти нового поповнення ХДМА 2016 року, 15.10.2016 року в Херсонській державній морській академії було відкрито Навчально-тренажерний комплекс «Віртуально-реальне судно морської індустрії». Обладнання для лабораторій та тренажерів якого було придбано та встановлено за підтримки центральних та місцевих органів влади завдяки багаторічній плідній співпраці ХДМА з компаніями-партнерами такими як «Марлоу Навігейшн Ко. Лтд.», Німецький державний фонд інвестицій та розвитку (DEG), Міжнародна рада морських роботодавців (IMEC) та ін. До складу Комплексу увійшли 19 лабораторій, 16 тренажерів та 21 навчальний кабінет, перлинами якого є комплексний тренажер навігаційного містка, що включає в себе клас електронної картографії та навігаційних систем, клас засобів радіолокаційної прокладки та повнофункціональний навігаційний місток; комплексний тренажер машинного відділення, що включає два машинних відділення, центр керування та клас теоретичної підготовки; комплексний тренажер динамічного позиціонування, що складається з повнофункціонального навігаційного містка динамічного позиціонування судна, класу теоретичної підготовки та класу з окремими станціями динамічного позиціонування; тренажер глобального морського зв’язку при русі на морі (GMDSS), що складається з двох окремих класів практичної підготовки; тренажерний комплекс з відпрацювання навичок безпеки на воді та боротьби з пожежею; лабораторія вантажних операцій; пожежний полігон; швартовна станція; лабораторія суднових енергетичних установок; лабораторія медичної допомоги на борту судна; лабораторія високовольтного обладнання; лабораторія електротехніки та автоматизованого електроприводу; лабораторія інформаційних технологій; водно-тренажерна станція; лабораторія колективних рятувальних засобів на борту судна. Ці, та багато інших тренажерів, симуляторів, лабораторій та спеціалізованих кабінетів забезпечують високий рівень підготовленості курсантів Херсонської державної морської академії та дозволяють їм зайняти свою непохитну позицію на національному та міжнародному ринках праці.

Морський коледж ХДМА

Навчальний заклад складається з трьох структурних підрозділів: Професійно-морського ліцею ХДМА, який готує фахівців робітничих спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник», Морського коледжу ХДМА, який готує фахівців плавальних та суднобудівних спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» та, власне, Академії, яка готує фахівців плавальних спеціальностей освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст», а також ступенів вищої освіти «бакалавр» та «магістр». По завершенню навчання, випускники як ліцею, так і коледжу можуть продовжити своє навчання в інших структурних підрозділах ХДМА.

Професійно-морський ліцей

 

 

Окрім теоретичної та тренажерної підготовки, всі курсанти Херсонської державної морської академії мають змогу пройти слюсарну практику в навчальних майстернях, а також пройти плавальну практику як на власному навчально-виробничому судні ОМ-106, так і на суднах іноземних та національних компаній. Одним з таких є судно з перевезення важких негабаритних вантажів «Warnow Jupiter» яке забезпечує екіпажем компанія «Марлоу Навігейшн Ко. Лтд.». На цьому судні курсанти можуть не тільки закріпити вже отримані знання, а й продовжити своє навчання у спеціально обладнаній навчально-методичній лабораторії.

 Окремо слід відзначити активну міжнародну діяльність навчального закладу. За ініціативи ХДМА та іноземних компаній-партнерів, а також Міністерства освіти і науки України та Херсонської обласної державної адміністрації у 2016 році був створений Міжнародний морський кластер «Палата ІТ-ОПМ» («Палата ІТ-освіти і підготовки моряків») при Херсонській державній морській академії. Новостворений Кластер не має аналогів у світі, тому що центром уваги морської індустрії є вищий навчальний заклад. Загалом до складу Кластера увійшли 17 іноземних та національних підприємств, установ і організацій, а саме Міністерство освіти та науки України, Національна академія педагогічних наук України, Херсонська обласна державна адміністрація, Міжнародна рада морських роботодавців (ІМЕС), Профспілка робітників морського транспорту України, Марлоу Навігейшн (Кіпр), Марлоу Шип Менеджмент Німеччина, Марлоу Навігейшн Україна, Коламбія Шип Менеджмент (Кіпр), Коламбія Шип Менеджмент Україна, BSM Україна, ПАТ «Альфа-Банк», Видавництво ФОП Грінь Д.С., Херсонський міський благодійний фонд «Морське Братство», ПП «ВКФ Херсонтеплоізоляція», ПФ «ЮПО», Херсонська державна морська академія. Метою створення Кластеру є задоволення потреб національної та міжнародної морської індустрії в якісно підготовлених фахівцях та забезпеченні здатності цих фахівців системно і послідовно реалізовувати отримані в ХДМА за сукупністю знання, уміння, навички і компетентності в практичній виробничій діяльності на суднах торговельного флоту.

Серед завдань діяльності Кластеру пріоритетними визначено:

  •  здійснювати в Академії підготовку моряків шляхом системного запровадження в її освітній простір ІТ-технологій підготовки моряків;
  •  продовжити реалізацію інвестиційних проектів, спрямованих на підготовку морських кадрів на рівні робітничих професій, бакалаврів та магістрів в ХДМА;
  •  забезпечувати умови економічної і політичної привабливості української сторони для іноземних інвесторів-учасників Кластеру;
  •  гарантувати підписантам Меморандуму стабільність і повагу в процесі реалізації раніше досягнутих домовленостей з підготовки морських фахівців для учасників Кластеру на основі діючої в Україні ступеневої системи освіти студентів та молоді.

Тож, зробіть правильний вибір!

Чекаємо на вас в Херсонській державній морській академії!

Історична довідка

Історична довідка

«7 лютого 1834 в Херсоні за царським Указом грунтується училище торгового мореплавання. Засноване навчальний заклад мав своєю метою готувати штурманів і шкіперів для приватних купецьких морехідних судів, а також будівельників комерційних судів. Вихованці училища утримуються за рахунок казни і за свій рахунок (т. зв. Пансіонером). До того ж до слухання лекцій допускалися т. зв. «Однорічника», зі своїми навчальними посібниками». (За архівними матеріалами).

Не збереглося...

далі

Навчання іноземних студентів

Навчання іноземних студентів

далі