Слово ректора

Слово ректора

Шановні друзі!

Історія славного південного міста Херсона ще з часів його заснування тісно пов'язана з кораблебудуванням і судноремонтом, становленням морського торгового порту і розвитком морської освіти.

Водні простори завжди притягували до себе відважних, романтично налаштованих молодих людей, але історія свідчить про те, що стати моряком тільки за цих умов неможливо. Нинішній стан торговельного флоту потребує глибоких професійних знань, умінь та навичок, які можна отримати лише в авторитетних морських навчальних закладах.

Херсонська державна морська академія, створена 23 червня 2011 року на базі Вищого навчального закладу «Херсонський державний морський інститут", не починає нову історію. Вона є правонаступником Херсонського училища торговельного мореплавання, створеного в далекому 1834 році і успадкувала його поважний статус - найстарішого морського навчального закладу в Україні.

Пройшовши через вісім реорганізацій за весь час свого існування, Херсонська державна морська академія чітко орієнтується у підготовці морських фахівців на славні традиції своїх попередників. Інженерно-педагогічний колектив академії здійснює заходи щодо збереження та примноження слави та міжнародного авторитету закладу у галузі морської освіти.

Отже, маю честь представити Херсонську державну морську академію - правонаступника першої в історії морської освіти в Україні навчального закладу.

Ректор Херсонської державної морської академії, професор В.Ф. Ходаковський

Історична довідка

Історична довідка

«7 лютого 1834 в Херсоні за царським Указом грунтується училище торгового мореплавання. Засноване навчальний заклад мав своєю метою готувати штурманів і шкіперів для приватних купецьких морехідних судів, а також будівельників комерційних судів. Вихованці училища утримуються за рахунок казни і за свій рахунок (т. зв. Пансіонером). До того ж до слухання лекцій допускалися т. зв. «Однорічника», зі своїми навчальними посібниками». (За архівними матеріалами).

Не збереглося...

далі

Навчання англійською мовою

Навчання англійською мовою

далі