Морський коледж

Морський коледж

Морской колледж

Морський коледж Херсонської державної морської академії - перший в Україні морський навчальний заклад, який за віком поступається лише Архангельському морехідному училищу.

Створено за наказом Імператора Миколи I в лютому 1834 як училище торгового мореплавання.

У 1996 році училище реорганізоване в морський коледж, а з 1 вересня 2007 роки коледж увійшов до складу Херсонської державної морської академії.

Високий рівень навчально-виховної роботи в коледжі забезпечують 84 штатних викладача, серед яких доценти та кандидати наук, більшість з них має багаторічний досвід роботи на морських судах.

За кілька останніх років навчально-лабораторна база коледжу поповнилася комплектом сучасного обладнання космічного зв'язку; додатково придбано понад 70 сучасних комп'ютерів, 2 лінгафонні кабінети. На відділенні технічних засобів навчання створено комп'ютерні зали інтернету і бібліотеки на 18 робочих місць кожен.

Сьогодні система підготовки морських фахівців в коледжі відповідає вимогам Міжнародної конвенції з підготовки, дипломування моряків та несення вахти, затвердженої IMO (Міжнародної морської організацією). У 2003 році в коледж було приєднано ПТУ № 3, на базі якого створено професійно-морський ліцей.

У цьому ж році до складу коледжу увійшов і судномеханічний технікум, який продовжує готувати молодших спеціалістів кораблебудівних спеціальностей. На тлі оновленої навчально-лабораторної бази в коледжі за останні 5 років збільшено чисельність курсантів майже в три рази. Тепер у коледжі навчаються морським спеціальностям більше 4-х тисяч вихованців, з них 2,5 тисячі навчаються на денній формі.

Особливу увагу в навчальному закладі приділяється вивченню англійської мови та комп'ютерної техніки, вихованню в майбутніх морських офіцерів високих патріотичних почуттів і культури поведінки. Починаючи з 2001 року відповідно до навчальних планів на всіх курсах додатково введено за рахунок позабюджетних коштів 8 годин англійської мови, 2 години інформатики щотижня.

Морской колледж

За весь період існування в коледжі підготовлено понад 30 тисяч морських фахівців. В їх числі 10 Героїв Радянського Союзу і Соціалістичної Праці, 9 адміралів, 2 генерала, 8 лауреатів Державної премії, 2 губернатора, Голова департаменту морського і річкового транспорту України, 3 начальника морських пароплавств.

Більше 30 сучасних діючих суден названі іменами вихованців коледжу.

За плідну, багатогранну роботу з підготовки майбутніх морських фахівців та з нагоди 150-річчя з дня заснування, училище було нагороджено Орденом Дружби народів.

З 1996 року коледж входить до науково-методичного комплексу з Одеської Національної морської академії, Київської державної академії водного транспорту, Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова.

Ласкаво просимо на офіційний сайт морського коледжу ХДМА

Історична довідка

Історична довідка

«7 лютого 1834 в Херсоні за царським Указом засновується училище торгового мореплавання. Заснований навчальний заклад мав своєю метою готувати штурманів і шкіперів для приватних купецьких морехідних суден, а також будівельників комерційних суден. Вихованці училища утримуються за рахунок казни і за свій рахунок (т. зв. Пансіонером). До того ж до слухання лекцій допускалися т. зв. «Однорічника», зі своїми навчальними посібниками». (За архівними матеріалами).

Не...

далі

Навчання іноземних студентів

Навчання іноземних студентів

далі